Dziewczyny wybierają kinesiotaping!

Hej FOX▫️yyy Girls, zebrałam ciekawostki o kinesiotapingu. Czy to możliwe, że plastry to przyjaciele? Pewnie! Jak to możliwe, że działają? Zapraszam. Czytajcie dalej.

Kinesiotaping Naturalne Modelowanie Twarzy

Kinesiotaping w błyskawicznym skrócie

  • Kinesiotaping zawdzięczamy japońskiemu fizjoterapucie dr Kenzo Kase, który pierwszy raz zaczął stosować plastry w latach. 70 XX wieku. Był chiropraktykiem, nie mógł więc stosować leków. Zauważył, że utrzymywanie mięśni w ruchu ma wiele korzystnych właściwości.
  • Grubość taśmy (tape’u) jest mniej więcej tej samej grubości, co nasza skóra. Działa więc jak druga skóra. Pomaga relaksować mięśnie. Modeluje owal twarzy. Naskórek jest uniesiony. To naturalny lifting! A dzięki temu, że pracujemy z mięśniami – skóra się regeneruje, młodnieje. Działanie może być kojące także dla zdrowia psychosomatycznego. Wspomnijmy też o krwi i limfie, która lepiej krąży, a dzięki temu regeneruje tkanki. Wygładza zmarszczki.
  • Jak to działa? Dostarczamy do tkanek krew, a więc i tlen i składniki odżywcze, pozbywamy się toksyn. Plastry unoszą naskórek i oddzielają go od skóry właściwej oraz tkanek znajdujących się pod nią.
  • Czego możemy się spodziewać? Taping zmniejsza opuchliznę, zastoje limfatyczne, poprawia elastyczność i ujędrnia.
  • Jak długo mamy przyklejone plastry? Przy pierwszym oklejenia pozostawiamy tape’y 5-6 godzin, kolejne zostawiamy na noc.

Kiedy najlepiej stosować kinesiotaping?

Zapraszam Was do mojego gabinetu. Wyobraźcie sobie, że na fotelu do masażu leży Pani, która jest po 1,5 godzinnym masażu twarzy KOBIDO. Patrzymy na jej skórę i widzimy poprawę kolorytu, skóra jest bardziej jędrna, dotleniona, promienna, nie ma oznak przemęczenia, zniknęły worki pod oczami, opuchnięcia. I tak zastanawiałam się, co zrobić, by ten efekt podtrzymać i zachować na dłużej. Jednym ze sposobów wzmocnienia efektów masażu twarzy jest właśnie facetaping. Przekonało mnie to, że to nieinwazyjna metoda, która jest stosowana z sukcesem od 50 lat. Sportowcy korzystają z taśm do zmniejszenia bólu, do zniwelowania skurczy, w kosmetyce taping pomaga np. modelować owal twarzy.

Ale nawet ważniejsze jest, że dzięki ich zastosowaniu dochodzi do oczyszczenia tkanek skórnych z toksyn. Do tego dotlenione są głębokie warstwy mięśni i tkanek. Taka taśma „nie pozwala” marszczyć się skórze, i zatrzymuje mięsień w miejscu, gdzie jego praca była słabsza. Skóra ma mniejszą tendencję do opadania, staje się wygładzona, poprawiony jest koloryt.

A poza efektami odmładzającymi widoczniejszy staje się obrys i linie twarzy. I jeśli podczas zabiegu KOBIDO, udało nam się poprawić owal twarzy, taśmę, za pomocą metody liftingującej owal twarzy, naklejamy na podbródek. Z taką taśmą klientka opuszcza gabinet. Pierwszą aplikację pozostawiamy około 5-6 godzin, kolejne możemy pozostawić już na całą noc. Praca takiej taśmy powoli podtrzymać ten efekt na dłużej.

Kinesiotaping a botoks

Teraz chcę podzielić się inspirującą historią mojej klientki. Moja klienta kupiła serię masaży KOBIDO. Dlaczego ich potrzebowała? Po niewłaściwej aplikacji botoksu, opadła jej brew. Staram się zniwelować ten efekt na dwa sposoby: poprzez masaż KOBIDO i facetaping. Masaż KOBIDO, nazywany naturalnym botoksem, jest masażem liftingujacym, czyli podnoszącym nasze mięśnie twarzy. A poprzez kinesiotaping przyspieszamy wchłanianie się botoksu i aktywizujemy jeszcze bardziej mięśnie do pracy. Piszę o tym, gdyż rezultat już jest widoczny, efekt jest rewelacyjny. Można śmiało wracać do naturalnego piękna. I cieszę się, że coraz więcej Pań rezygnuje z inwazyjnych zabiegów. Fox Beauty Team specjalizuje się w naturalnych zabiegach. Ostatnio zdecydowanie usunęłam z oferty absolutnie wszystkie zabiegi medycyny estetycznej.

Czy zmagasz się z brukzimem?

Czy wiecie, że kinesiotaping może pomóc osobom zmagającym się z bruksizmem? Bruksizm, czyli mimowolne zaciskanie zębów i zgrzytanie nimi, pojawiające się najczęściej podczas snu, spowodowane jest nadaktywnością mięśni żwaczy. Bruksizm jest niestety ciężkim przeciwnikiem, a jego wyleczenie jest procesem dość skomplikowanym, i wymagającym czasami pomocy wielu specjalistów. Poza masażem relaksacyjnym i rozluźniającym, można zastosować właśnie kinesiotaping. Działanie plastra K-Active sprawia, że staje się on najlepszym przyjacielem spiętych mięśni. To tak jakby mówił do nich: zrelaksujcie się, zwolnijcie, odpocznijcie. Tak więc plastry są doskonałym zabiegiem relaksującym, przeciwbólowym, wpływającym na redukcję napięcia – czyli eliminację czynników powodujących bruksizm.

Chcę mniej zmarszczek!

Facetaping sposoby oklejania trwarzy
W ostatniej ciekawostce mówiłam o działaniu taśm w walce z napięciem mięśniowym. Najbardziej lubianym efektem kinesiotaping’u estetycznego jest jednak ten przeciwzmarszczkowy. Skóra po ściągnięciu taśm jest wygładzona i napięta, a bruzdy i zmarszczki (lwia zmarszczka, zmarszczki poziome na czole, kurze łapki, bruzdy wargowo-nosowych) wygładzone. Regularne masaże twarzy w połączeniu z taśmowaniem wpływają znacząco na poprawę owalu twarzy.

Co z tymi workami pod oczami?

Niech podniesie rękę do góry osoba, która nigdy nie miała worków pod oczami, opuchnięć na twarzy. Nie wygląda to zbyt estetycznie. Makijaż może to w jakimś stopniu zamaskować, lecz nie rozwiązuje to problemu. Okazuje się, że możemy wspomóc tę partię twarzy dzięki zastosowaniu taśm kinezjologicznych. Kinesiotaping estetyczny niweluje obrzęki i zastoje limfatyczne na twarzy, w szczególności w okolicy oczu, podbródka, a także żuchwy, której opadanie sprawia wrażenie powiększenia tak nielubianych na twarzy „chomików”.

Czy po taping’u twarzy mogą pojawić się niepożądane efekty?

Działaniem niepożądanym, które może wystąpić po zastosowaniu taśm kinezjologicznych to odczyn alergiczny, podrażnienie występujące w miejscu ich przyklejenia. Pomimo, iż klej jest hipoalergiczny, niestety nigdy nie wiemy, jak zachowa się nasza skóra. W momencie kiedy pojawi się zaczerwienienie, pieczenie, swędzenie, należy natychmiast usunąć taśmy. Podrażnioną skórę można posmarować Bepanthenem, a w przypadku silnej reakcji alergicznej, wypić wapno. Efekt niepożądany może dać również niepoprawna aplikacja taśm, co może skutkować efektem odwrotnym do pożądanego. Może to być napięcie mięśni, które chcemy rozluźnić, pogłębienie zmarszczek i bruzd oraz spowodowanie obrzęków. Warto wybierać certyfikowane salony.
Picture of Magdalena Lisowska

Magdalena Lisowska

założycielka Fox Beauty Team